REKONSTRUKCE - ČLÁNEK ZDE
Nová povídka 'Údolí smrti' © Terry/Mrs. Yang :P.. - ZDE

Info

Dabéři Naruta

25. prosince 2011 v 20:12 | テレサ a バーバラ

Shikamaru-Morikubo Shoutarou
Sasuke-Sugiyama Noriaki
Kabuto-Kanna Nobutoshi
Orochimaru-Kujira
Asuma-Kosugi Juurouta
Rock Lee-Masukawa Youichi
Konohamaru-Ootani Ikue
Sakura-Nakamura Chie
Neji-Toochika Kouichi
Kiba-Toriumi Kousuke
Chouji-Itou Kentarou
Gai-Ebara Masashi
Iruka-Seki Toshihiko
Hinata-Mizuki Nana
Kakashi-Inoue Kazuhiko
Gaara-Ishida Akira
Naruto-Junko Takeuchi

Temari-Paku Romi

Potom Vám ještě napíšu dabéry z Naruta Shippuudenu :)


Démoni

7. prosince 2011 v 16:07 | テレサ a バーバラ
Bijuu (bižů) jsou démoni, kteří pocházejí z japonské mytologie. Tito démoni se dají rozdělit do devíti úrovní. Každý z nich má universální množství chakry, která je téměř nekonečná. Jsou to vesměs nepřátelská a velice silná stvoření, které vše jednu dobu ničily. Když začaly devastovat svět shinobi, tak se jich chtěli lidé zbavit, většinu z nich zapečetily buď do lidí a vytvořily z nich nositele nazývaného Jinchuuriki (džinčůriky) nebo je uvrhly na místo odkud nemohly nebo nechtěly odejít. Každý z národů si přivlastnil min. jednoho z démonů a snažil se ovládnout nebo alespoň využít jejich sílu. Na začátku seriálu se okamžitě setkáváme s nejsilnějším z démonů a tím je Kyuubi no Youkou, je to devítiocasí démon, který nabývá podoby lišky. Devastoval celou zemi, zničil hlavní Skrytou Listovou vesnici a povraždil mnoho Shinobi a lidí, až narazil na vůdce vesnice, který obětoval život pro záchranu vesnice a zapečetil démona do svého právě narozeného syna. Tím začíná příběh celého seriálu. Tyto démony chytá organizace Akatsuki, která s nimi má své úmysly, Pein vůdce organizace chtěl pomocí ní přetvořit Svět tak, aby již nebyly války a zavládl mír. Problém je v tom, že pravý plán má od tohoto celkem šlechetného dost daleko. Vůdcem je totiž zakladatel Uchiha klanu, u kterého se již myslelo, že zemřel po souboji s prvním Hokage. Ten s démony má jiné úmysly, tvrdí že na počátku byl jeden jediný démon zvaný Juubi, který byl zapečetěný v muži, který přivedl na svět umění Shinobi, byl to Rikudou Sennin a právě on rozdělil démona na devět podřadných částí, aby ochránil svět před skutečnou sílou tohoto tvora, bohužel démoni nejsou o nic lepší.

Jednoocasý démon - Ichibi no Shukaku

(Ičibi no Šukaku), nabývá vzhledu mývala amerického. Tento démon je zapečetěný uvnitř Gaary a má na něj podobný efekt jako na Naruta Devítiocasý. Tento démon byl polapen Deidarou a zapečeťen. Gaarovi se ale podařilo přežít. Další překlady: Shukaku, Tanuki.

Dvouocasý démon - Nibi no Nekomata

má vzhled kočky. Byl zapečeten v Nii Yugito. Byl polapen Hidanem a Kakuzu, když se je snažil jeho Jinchuuriki porazit.

Trojocasý démon - Sanbi no Isonade

Má vzhled želvy. Nacházel se v jezeře, než se ho pokusil zapečetit Kabuto pomocí kloučka Yuukimara ovládajícího jeho sílu, to mu překazila Listová, ale ani těm se nepovedlo démona polapit, nakonec padnul do rukou Akatsuki po útoku Deidari.

Čtyřocasý démon - Yonbi no Sokou

(Jonbi no Sokó), nabývá vzhledu Opice. Využívá elementu ohně. Tento démon byl spolu se svým Jinchuuriki poražen Kisamem a nyní patří Akatsuki.

Pětiocasý démon - Gobi no Houkou

(Gobi no Hókó), nabývá tvaru psa. Jeho pět ocasů představuje živly, ovládá všech pět, nyní je již lapen Akatsuki.

Šestiocasý démon - Rokubi no Raijuu

(Rokubi no Raidžů), nabývá tvaru lasičky. Tento démon byl bohem hromu, nyní díky Osmiocasému stratil svůj post. V seriálu je k tomuto démonovy fillerová část, kde je jeho Jinchuuriki, kterého se snaží polapit jak lovci z jeho vesnice, tak Akatsuki a těm se to nakonec podaří, jediná změna zde je ta, že je zde vyobrazen jako slimák.

Sedmiocasý démon - Shichibi no Kaku

B ůh země, v seriálu je vyobrazen jako jakási kudlanka.

Osmiocasý démon - Hachibi no Kyogyu

Nabývá tvaru chobotnice a býka napůl. Jediný z démonů, který přímo spolupracuje se svým Jinchuuriki a společně s ním bojuje, tím pádem z něj dělá velice silného Shinobi, který porazil i Sasukeho, ten bohužel použil Amaterasu a tak ho nakonec polapil a odnesl Akatsuki. I přes to že byl poražen unikl a využil situace ve svůj prospěch. Nyní je spolu s Narutem hledanou kořistí Akatsuki.

Devítiocasí démon - Kyuubi no Youkou

(Kjúbi no Yókó), nabývá tvaru lišky. Tento démon je zapečetěný uvnitř Naruta, který má největší životní sílu ze všech démonů a jako démon nikdy nebyl poražen, ale byl pomocí pečetící techniky Shinigami (bůh smrti) zapečetěn. Naruto už se z části naučil ovládat tuto chakru. Další překlady: Kyuubi, Kitsune

© hokage

Jutsu

7. prosince 2011 v 16:00 | テレサ a バーバラ
Ninjutsu - ninjutsu je umění Ninji. Tyto techniky jsou využívány nejčastěji a spotřebovávají velké množství chakry. Jedná se o techniky, kdy ninja za pomocí své chakry a to někdy i elementární vytvoří typ energie a například vyvolá blesk, hodí firebolt nebo vytvoří rasengan.
Taijutsu - Je to umění boje na blízko, kdy se ninja snaží protivníkovy uštědřit co největší fyzické poškození. A to i za pomocí předmětů jako ninjuky, tyče apod…
Genjutsu - Využívá se k oklamání nepřítele, který pokud mu podlehne může zemřít. Je velmi snadné odrazit Genjutsu, pokud není velmi silné, pro ninji, kteří mají vynikající kontrolu chakry. Genjutsu útočí na nervový systém jejich protivníků a to za pomocí iluze, která oklame a zaútočí na nepřítele.
Kuchiyose no Jutsu - Jsou to techniky vyvolání, kdy se za pomoci krve ninja spojí s vyvolanými tvory nebo věcmi a podepíše úmluvu, kterou se pak oba řídí, tito tvorové nabývají různých podod a druhů.
Fuuin no Jutsu - Pečetě a bariéry. Kdy za pomocí chakry uzamkneme cokoliv Vás napadne, ale čím větší nebo silnější věc chceme, tím víc chakry využijeme. Pečetí je zapečetěn např. Kyuubi v Narutovy a mnoho dalších.
Kekkei Genkai - Dědičné schopnosti rodin a klanů, které se předávají z generace na generaci. Většina z nich patří mezi nejsilnější techniky, které nikdo neumí ovládnout a o to hůře jim v boji čelit. Sharingan, nebo Kimimarovo kosti spadají do těchto technik.
Doujutsu - Doujutsu techniky jsou často zdědil jako Byakugan Hyuuga klanu či klan Sharingan pro Uchiha. Některé z nich mohou Doujutsu kopie technik (Sharingan) nebo ostatní uvidí prostřednictvím předmětů, osob nebo z chakry oběhového systému (Byakugan). Ale dají se využívat různě.

© hokage.cz

ANBU

7. prosince 2011 v 15:58 | テレサ a バーバラ

ANBU (暗 部)

Jedná se o zkratku, která v doslovném překladu znamená temná strana. Celý název této organizace je ale Ansatsu Senjutsu Tokushu Butai. Členové ANBU mají jednotnou uniformu, která se skládá z černých návleků na ruce (o délce asi do 2/3 paže), šedé vesty, kovových chráničů na předloktí a holeně, černých kalhot, vysokých černých bot a na zádech uvázaného zvláštního ninjakenu bez tsuby (záštity). Žádný člen ANBU jen tak neukazuje na veřejnosti svou tvář. Obvykle nosí masky zhotovené z porcelánu (masky by měly znázorňovat zvířata), ale pokud si to mise žádá, tak ANBU neváhá svou masku odložit. Pokud právě nebojují, ANBU chodí často v pláštích s kapucí - bílé pláště mají kapitáni týmů a černé/tmavomodré/tmavohnědé pláště mají členové týmů. Z pod plášťů je většinou vidět jen maska. Jejich dalším poznávacím znakem je typické tetování na levé paži, které připomíná spirálu.

Základní vybavení ANBU

Členové ANBU prochází speciálním výcvikem v lidské anatomii a dalších věcech, které jim umožňují zefektivňovat jejich útoky. Do těchto jednotek patří některé známé a klíčové postavy celého příběhu. Byl to Kakashi Hatake, Yamato a Itachi Uchiha.


ANBU Ne (暗 部 根)

Taktéž známí jako ANBU Root. V jednom přísloví se říká, že Konoha je strom plný listů (ninjů) a Root je kořen, kterým se tento strom vyživuje. V dobách Sandaime Hokageho vytvořil jeden shinobi jménem Danzo odnož ANBU, která nepodléhá Hokagemu, ale přímo Danzovi. Dle Danza by shinobi neměli dávat najevo žádné emoce. Do této organizace Danzo bral již malé a nadané děti, které špičkově vycvičil a defakto v nich zničil všechny emoce. K tomu používal speciální výcvikové metody původem z Kirigakure no sato. Danzo byl vždy proti diplomatické a umírněné politice, kterou zastával Shodaime a poté také Sandaime (Shodaimeho student) a Tsunade (Shodaimeho vnučka), kteří zaujali stejný postoj i k vedení vesnice. Z tohoto důvodu Danzo vydává jednotkám Root rozkazy, které často nebyly schváleny Hokagem. Nakonec ale začali Tsunade a Jiraiya tuto odnož ANBU podezřívat a rozjeli vyšetřování. Jelikož je ale Danzo velmi podezřívavý člověk, při vstupu do Rootu každému členovi umístil na jazyk zvláštní pečeť, která nositeli nedovolila prozradit nic o Rootu či samotném Danzovi. Je to jeho bezpečnostní pojistka, aby se nic o zvěrstvech, které se konaly bez požehnání vesnice Konohy (Root koná pod jejím jménem) nedostalo ven.

Sai

Sai se původně ani takto nejmenuje, toto jméno mu přidělil Danzo pro jeho misi v týmu 7. Takto končí mladí lidé po dokončení Danzova výcviku. Nemají jméno ani emoce a jediné, co umí, je zabíjení a plnění Danzových rozkazů. Sai byl Danzem dosazen do týmu 7, aby je sledoval, s jejich pomocí se dostal k Uchiha Sasukemu a zabil ho. Tato mise se ale nezdařila a Saiovi bylo jako další úkol dáno sledovat Naruta Uzumakiho. Naruto, ale dokázal v Saiovi probudit osobnost a cítění. Tak ho dokázal přimět k zradě Danza.(spoiler)

Masky

Členové ANBU (včetně Root/Ne) nosí na obličeji porcelánové masky, které představují různá zvířata. Zvířata se členům ANBU i Rootu/Ne přidělují dle znamení zvěrokruhu,ve kterém se narodili.

Další oddíly patřící pod ANBU

Další zvláštnost týkající se ABNU je ta, že i přesto, že všichni členové jsou zkušení a kvalifikovaní, se ANBU rozděluje na několik větví. Většina členů ANBU je rozdělena do týmů po 4-5 členech. Tyto týmy vykonávají různé náročné úkoly, nejčastěji vraždy. Dále se dělí na Oininy (追い 忍, Ninja lovce),kteří honí uprchlé ninjy z vesnic, aby tito ninjové nevyzradili jiné vesnici tajné a taktické informace o vesnici, ve které žili dříve. Těmto uprchlíkům se říká Nukenini (ztracení ninjové). Úkolem Oinoinu je Nukenina zajmout a přivést ho zpět do vesnice nebo jej přímo zabít, záleží na rozkazech. Jelikož Nukenini bývají ninjové vysoké úrovně, jsou Oininové vycvičeni zřejmě nejlépe ze všech typů jednotek, které pod ANBU spadají. Dále se ANBU dělí ještě na Medininy, nebo-li lékařské ninjy (医疗 忍, zdravotní ninjové). Tito ninjové se specializují na lékařské techniky a bývají vysíláni na pomoc jiným týmům při boji, aby bojujícímu týmu léčili zranění.
(暗杀 戦 术 特殊 部队, speciální taktické a přepadové/atentátní jednotky). V této organizaci slouží vybraní elitní ninjové, kteří podléhají přímo vládci vesnice Kagemu. Plní jen ty nejtěžší a nejdůležitější úkoly, u kterých nesmí dojít k chybě. Mezi takové úkoly patří vraždy, ochrana důležitých osob a plnění misí, které jsou pro obyčejné ninjy příliš nebezpečné a náročné.

© hokage.cz

Slovníček

28. října 2011 v 10:48 | テレサ a バーバラ
Slovníček pojmů a názvů z Naruta
 • Kage - vůdce skryté vesnice (přípony: kaze,ho,mizu,rai,tsuchi).
 • Ninja - vycvičený bojovník.
 • Chakra - energie pro provádění ninja technik.
 • Sannin - legendární ninja.
 • Senin - je ninja, který ovládnul tajemství Senjutsu, technik poustevníků.
 • Genin - je nejnižší úroveň ninji.
 • Chuunin - je střední ninja který musí složit zkoušku.
 • Jounin - je velmi zkušený ninja se značnými individuálními dovednostmi.
 • Nukenin - ninja, který zradil svou vesnici.
 • Kunai - upravený nůž, který může vést chakru.
 • Shuriken - házecí hvězdice.
 • Fuuma Shuriken - je o hodně větší než normální shuriken a bývá skládací.
Zdroj: Hokage.cz
 
 

Reklama